نخستین نمایشگاه بین المللی فرش و صنعت

نخستین نمایشگاه بین المللی فرش و صنعت


نخستین نمایشگاه بین‌المللی فرش ماشینی ایران و صنایع وابسته به آن در دو سالن و ۶۰ غرفه نمایشگاهی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان با حضور مسئولان شهرستان در فضایی به وسعت ۲۵۰۰ مترمربع افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، این نمایشگاه که از 11 اسفند 94 افتتاح شده تا ۱۳ اسفند از ساعت ۱۵ تا ۲۱ محصولات خود را در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌دهد. در این نمایشگاه ۵۰ شرکت فرش ماشینی از داخل کشور و نیز پنج شرکت خارجی از ترکیه ،تایلند ، آلمان و چین حضور دارند.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد کاشان مهمترین محورهای این همایش را پیش‌بینی تولید فرش‌ماشینی و مصرف الیاف در افق 1404، بررسی اقتصاد صنعت فرش‌ماشینی ایران پس از تحریم، جایگاه صادرات فرش‌ماشینی ایران، چالش‌ها و راهکارهای آن و ارائه آخرین تحقیقات انجام شده در باره فرش‌ماشینی در مرکز تحقیقات فرش ماشینی این دانشگاه برشمرد.

محمد عنایتی بیدگلی مجری برگزاری این نمایشگاه نیز معرفی صنایع و خدمات وابسته  فرش‌ماشینی به تولیدکنندگان  این صنعت در ایران خصوصا  در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل را مهمترین هدف برگزاری این نمایشگاه  عنوان کرد و یاد آوری کرد: کاهش  بهره  و هزینه‌های تمام شده فرآیند تولید از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

محمود  تولایی رئیس اتاق بازرگانی کاشان، ابوالفضل معینی‌نژاد  فرماندار آران و بیدگل، آرین رئیس اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی، اخباری رئیس دانشگاه‌آزاد کاشان، مفیدی مدیرعامل  شهرک صباحی بیدگلی و جمعی از صاحبان صنایع منطقه کاشان نیز در این مراسم حضور داشتند.